Wyposażenie toalet publicznych – POMOCNE CENTRUM ZAOPATRZENIA

Wyposażenie toalet publicznych – POMOCNE CENTRUM ZAOPATRZENIA

Jak powinna być zaprojektowana toaleta?

Toaleta w przestrzeni publicznej jest wyjątkowym miejscem, które należy projektować i wykonywać zgodnie ze wszystkimi powszechnie znanymi zasadami. Tylko wówczas takie miejsca będą mogły być uznane za wygodne, bezpieczne i funkcjonalne, a także zdolne do obsłużenia bardzo dużej liczby użytkowników, bez generowania niepotrzebnych kolejek. W tym artykule dowiesz się, co jest niezbędnym wyposażeniem każdej toalety. Stosowanie się do naszych wskazówek z pewnością pomoże w zbudowaniu takich sanitariatów, które będą spotykać się z pozytywnymi ocenami użytkowników.

Wyposażenie WC

Chyba każdy z nas potrafi wymienić niezbędne sprzęty w każdej toalecie. Owszem, ale odnosi się do wyposażenia domowej łazienki. Toalety publiczne i przeznaczone dla pracowników rządzą się własnymi prawami. Poza tak typowym wyposażeniem jak umywalka czy muszla klozetowa, powinny się w niej również znaleźć dozowniki na mydło w płynie, pojemniki na ręczniki papierowe lub suszarki do rąk. Przybory te muszą dodatkowo spełniać wyśrubowane warunki bezpieczeństwa, dzięki którym ich użytkowanie nie będzie się wiązało z żadnymi niebezpiecznymi konsekwencjami. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, kiedy będziesz kupować każdą z tych rzeczy.

Umywalki – powinny być bezpieczne w użytkowaniu, a tym samym nie posiadać ostrych krawędzi. Jednym z najwygodniejszych rozwiązań są umywalki montowane w blatach. To bezpieczny sposób na zamocowanie umywalki, a jednocześnie dający bardzo dużą powierzchnię na położenie kosmetycznych przyborów, z jakich w toalecie możemy zechcieć skorzystać. Umywalki takie tylko kilkoma milimetrami wystają ponad powierzchnię blatu, dzięki czemu nie stwarzają nawet minimalnego zagrożenia dla osób, które z łazienki korzystają. Wiele uwagi należy natomiast poświęcić temu, w jakich rozmiarach będą kupowane przez nas umywalki. Oczywiście, im umywalka większa, tym wygodniejsza. W toaletach publicznych trzeba jednak pogodzić to z ograniczonymi wymiarami pomieszczenia, które mamy do swojej dyspozycji. Z tego powodu, za optymalną wielkość uznaje się umywalki szerokości 50/55 cm. Pozwalają one na komfortowe umycie rąk, twarzy, nie zabierając przy tym nadmiaru cennego miejsca.

Dozowniki – wcześniej wymienione dozowniki mogą występować w kilku odmianach. Najpopularniejszym jest oczywiście dozownik na mydło. Umieszcza się w nim mydło w płynie, które następnie jest aplikowane w niewielkich, pojedynczych dawkach, poprzez wciśnięcie dźwigni w dolnej lub górnej części urządzenia. Spotkać można wiele odmian takich dozowników, a różnić się będą wielkością, budową i materiałami. Do łazienek mocno eksploatowanych, niezmiennie polecamy dozowniki stalowe. Nie tyko trwałe, ale również praktyczniejsze i łatwiejsze w utrzymaniu pełnej higieny.

Ręczniki i suszarka do rąk – po umyciu dłoni, przyszła pora na to, aby je osuszyć. Możemy zapewnić dwie metody suszeni dłoni. Albo przy pomocy papierowych ręczników, co jest metodą tradycyjną, lub wykorzystując elektryczną suszarkę do rąk. Które rozwiązanie należy do częściej stosowanych? Oczywiście to mniej bezobsługowe, czyli suszarka. Staje się ona standardowym wyposażeniem każdej toalety publicznej oraz firmowej.

71 757 58 30
6161473965
360007888
  • Wyposażenie toalet publicznych – POMOCNE CENTRUM ZAOPATRZENIA
  • Wyposażenie toalet publicznych – POMOCNE CENTRUM ZAOPATRZENIA